23
مرداد

چگونه می‌توان علائم کاذب حریق را در سیستم اعلام حریق به حداقل رساند؟

همانطور که می‌دانید یکی از مشکلاتی که تمامی بهره‌برداران با آن در پروژه مواجه می‌شوند، وجود آلارم کاذب در سیستم اعلام حریق می‌باشد. در پروژه‌های متفاوت بسیار مشاهده شده است که بدلیل وجود آلارم‌های کاذب در دتکتورهای بالای سقف کاذب در زمان طراحی، لوپ بالای سقف به صورت جداگانه طراحی گردیده و پس از راه‌اندازی و تایید سازمان آتش نشانی، این لوپ را فقط بدلیل وجود آلارم‌های کاذب از مدار خارج می‌نمایند. تکرار اینگونه آلارم‌ها باعث اختلال در امور و عملکرد افراد می‌شود. در این راستا تجهیزات اعلام حریق Gent با استفاده از پردازنده‌های قدرتمند در دتکتور و مرکز کنترل اعلام حریق Vigilon، احتمال وقوع آلارم کاذب را در سیستم اعلام حریق به حداقل می‌رساند.

تلفیق سنسورهای چندگانه S-Quad و پنل اعلام حریق Vigilon باعث تشخیص سریع و هوشمند حریق شده، که در نتیجه آلارم کاذب کاهش خواهد یافت. تکنولوژی اختصاصی محفظه نوری با دو زاویه (forward and backward scatter) در سنسور‌های سری S-Quad، دود، بخار و گردوغبار را به راحتی از یکدیگر تشخیص می‌دهد.
سنسور مونواکسیدکربن، آتش‌های که با دود همراه بوده و شعله نیز تولید نمی‌کنند را با استفاده از تکنولوژی خود تشخیص داده و در مقابل سایر آلارم‌های کاذب همانند گردوخاک، بخار و حشرات در امان خواهند بود.

قابلیت برنامه‌ریزی حالت‌های مختلف برای زمان‌های مختلف روز و شب و همچنین قابلیت تنظیم حساسیت هر سنسور که دارای 15 سطح متفاوت است پاسخ به حریق واقعی را افزایش داده و آلارم کاذب را کاهش می‌دهد.
شرکت تک‌لاد نماینده انحصاری برند Gent انگلستان در 28 سال اخیر در ایران بوده و بیش از 630 پروژه ملی در این رابطه با موفقیت به ثمر رسانیده است.