06
شهریور

برج لوکس باغ هرمس مجهز به سیستم اعلام حریق هوشمند برند Gent انگلستان

پیشرفت تکنولوژی در تمامی ارکان زندگی بشر، نیاز به سیستم های مدرن و هوشمند و منطبق بر تکنولوژی های روز دنیا را افزایش داده است. در همین راستا، ساخت پروژه های مسکونی بزرگ و مدرن مبتنی بر این تکنولوژیها ، نیازمند بررسی و دقت در انتخاب سیستم اعلام حریق می باشد .

برج باغ هرمس واقع در محله فرشته تهران با دسترسی به لوکس ترین مراکز خرید، رستوران ها و مراکز درمانی شهر قرار دارد. این برج باغ در زمینی به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع در ۲۷ طبقه شامل ۶ طبقه در تراز منفی، یک طبقه در تراز همکف و ۲۰ طبقه روی همکف طراحی شده که شامل ۷۰ واحد مسکونی با مساحت های ۴۲۰ و ۴۹۰ و ۹۲۵ می باشد که خدمات و امکانات فوق العاده ای را برای ساکنین خود به ارمغان خواهد آورد.

با توجه به حساسیت بالای سیستم اعلام حریق در جهت حفاظت از جان و اموال انسانها در کاربری مسکونی، و با توجه به رفع نیازهای ضروری یک سیستم اعلام حریق، قابلیت های عملکردی، امکان تدوین سناریوهای حریق پیشرفته، تنوع در ارائه دتکتورهای ترکیبی جهت فضاهای مختلف، برند GENT انگلستان سیستم اعلام حریق منتخب این پروژه می باشد. شرکت تک لاد به عنوان قدیمی ترین نماینده انحصاری این برند در خاور میانه و تنها نماینده انحصاری آن در کشور در سه دهه اخیر ، تامین تجهیزات مذکور را برعهده داشته است .

در پروژه برج باغ هرمس، با توجه به نیاز و سناریوی پروژه از انواع دتکتور های ترکیبی دوگانه ، دتکتورهای ترکیبی دارای سنسور داخلی مونوکسید کربن، دتکتورهای ترکیبی دارای آژیر و فلاشر داخلی، بسته به نوع و کاربری فضاهای مختلف استفاده شده است. تکنولوژی برتر دتکتور های S-QUAD قابلیت های ویژه ای از جمله بسته یا باز کردن کانال دود یا حرارت، افزایش حساسیت دتکتور در هر لحظه از شبانه روز و همچنین به حداقل رساندن علائم کاذب و در نتیجه بالا بردن ضریب اطمینان و کارایی، را فراهم می سازد. این دتکتور هوشمند آدرس پذیر می تواند به صورت ترکیبی و یا بصورت مجزا از یکی از سنسورهای دوگانه دودی و حرارتی با قابلیت افزایش آژیر، فلاشر، اعلام گفتاری و سنسور CO تشکیل گردد.